Pages

25 września 2011

Przyszła jesień, laptopowe kłopoty z drutami w tle.

Wczorajszy ranek, pierwszy w pełni jesienny tego roku i jakby pytanie Filona: 'No, gdzie ta jesień ? Przecież wszystko jest, jak wczoraj ?'


Wygląda na to, że w tym roku będzie prawdziwe, nasze polskie babie lato. Słońce budzi się późno, ale grzeje i rośliny czują się chyba nawet lepiej, niż latem, kiedy to te, balkonowe faktycznie cierpiały, bo albo były przygrzane, albo zalane. 
Szkoda mi, jak tylko pomyślę, że niektóre skończą się wraz z pierwszymi przymrozkami. Zastanawiam się nad sposobem przechowania lawendy. Nabyłam w tym roku dwie sztuki. Stoją w donicy wśród winobluszcza. Szkoda byłoby się rozstać. Podobnie dylemat mam z wrzosem.
Cały balkon w porannym słońcu wygląda tak.
To część wschodnia, a poniżej południowa.


W tygodniu, jak mi się uda, to wkleję zdjęcia roślin, jak i ujęcia balkonu w południowym słońcu. Piszę 'jak mi się uda', bo niestety mój laptop w dalszym ciągu broi. (Korzystam teraz z laptopa mamy.) Nie wiem kiedy odzyska sprawność. Ponowne postawienie systemu na nowym dysku, zmiana zasilacza (jak sugerowano jeszcze w serwisie) nie przyniosły oczekiwanych efektów. Niestety, podejrzanie pada teraz na kontrolery na płycie głównej, a to... duży problem, właściwie kosztowny problem. Jakąś nadzieję dają jeszcze technicy serwisu, którzy podpowiadają, by napisać do producenta i pomimo, ze niedawno minęła gwarancja producenta, poprosić o pomoc. W tej chwili to jedyna moja szansa. Trochę mi smutno, bo jednak wydałam 2 lata temu 3,5 tyś na laptopa i miałam nadzieję na dobre lata współpracy. No zobaczymy. Za kilka chwil wyśle to pismo. Trzymajcie kciuki!

Między czasie dziergam, ale mało. Padło na ponczo i farbowaną tydzień temu włóczkę. Robota idzie dość wolno, bo to jednak sporo oczek na drutach. Filon zaczął linieć i dodatkowo wszędzie walają się jego kłaki. Nie lubię tego, gdy przyczepiają się do robótki. A sprzyja temu wspólne użytkowanie kanapy. Na wieczorne siedzenie na balkonie i dzierganie już niestety nie można sobie pozwolić, ale w sobotę, to czemu nie ? ;-)


5 komentarzy:

 1. Przyjemny masz balkonik :) I śliczna robótka - moje kolorki, a do tego uwielbiam poncha (to się odmienia?), więc już jestem zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś tam się odmienia. ;-) Przyznam się, że tak dziergam i dość duże mi się wydaję, ale chyba ono po prostu musi być obszerne, tylko na ramionach się konkretnie zwężać, by jakoś się układało. Wiosną robiłam krótkie i w sumie mogłoby by odrobinę luźniejsze u dołu. Najwyżej będę pruć. :) Kolorki wychodzą fajnie. Mam nadzieję, że będą trwałe.
  Dziękuję Tobatko.

  OdpowiedzUsuń
 3. gdyby nie wrzosy na stoliku, to balkon wygląda na letni a nie jesienny. A poncza jestem baaaaaaaaaaaardzo ciekawa. Ślicznie ufarbowana jest ta włóczka. Nigdy i nigdzie by się takiej nie kupiło

  OdpowiedzUsuń
 4. O, Krysiu, jesteś. :)
  Ponczo będzie proste, nad wyraz proste. Zastanawiam się, jak na górze. Kusi mnie jakiś większy, wykładany golf.

  OdpowiedzUsuń
 5. też mi się wydaje, że super będzie wyglądać z takim golfem (a ja, fujara jedna miałam gg nieopatrznie wyłączone :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...