Pages

5 grudnia 2011

Się Porobiło cz. 30 - zimowy komplecik

Dokonał się ostatecznie wczoraj. Jak pisałam w poprzednim poście, pierwsze podejście do czapki zostało przerwane. A to z dwóch względów. Okazało się mimo wyliczeń z próbki, że czapka jest za szeroka, no i to, co pisałam wcześniej, kolory układały się jakoś tak niefajnie. Ruszyłam więc od nowa, z drugiego kłębka Lanagold DB Alize. Ten rozpoczęty motek sprawdził się w szalu. Przy rękawiczkach musiałam trochę pokombinować, by uzyskać w miarę symetrię w kolorach. Na całość zużyłam niespełna 3 motki, a trochę się obawiałam, że szal pochłonie więcej (niecałe 1,5 motka), więc profilaktycznie jedzie do mnie motek wspomnianej włóczki. :-) Wzór jak widać, prosty, jak wąż odkurzacza, co powoduje, że czapka sensownie na głowie się układa, a właściwie załamuje i zwisa.
Na szal w formie baktusa miałam już ochotę od jakiegoś czasu. Pomocny okazał się opis u Antoniny. Mój wzór sprawdził się doskonale, łatwo było odnaleźć miejsce dodawania oczka. Jednak szal jest większy niż opisywane statystyki wymiarowe na wspomnianym blogu. 
Rękawiczki robione metodą moją, czyli na oko, a właściwie na rękę. Wierzch wzorem, jak całość, jednak minimalnie zmodyfikowanym (zamiast 4 rzędów, jak w szalu, tylko 3), tył gładki. Wyglądają na długie, ale wzorek tego wymaga. Na dłoniach układają się fajnie. 
Gdyby ktoś był zainteresowany, dopiszę więcej szczegółów. Pamiętam, że Alinka pytała przy mitenkach o palec, tu podobna zasada, ale to już może w następnym poście. Prezentacja na osłonkach doniczek. :-)))

10 komentarzy:

 1. uroczy komplecik. Masz talent ! Pozdrawiam i zapraszam do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny komplet w uroczych kolorkach:)

  OdpowiedzUsuń
 3. :) Przyznam się, ze nabywając tę włóczkę, spodziewałam się więcej jasności, Tak przynajmniej wyglądała w motkach. Pomimo, ze motki nie zaczynają się w tym samym momencie, tzn tym samym kolorem, jest w nich zachowana prawidłowość koloru. W małych formach może być to rozłożenie koloru problemowe. W większych wypadnie dużo lepiej. Osoby, które muszą mieć wszystko symetryczne i równo rozłożone mogą 'cierpieć'. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudowny komplet! zauroczył mnie totalnie :))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny komplecik :) Szalik bardzo ciekawy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. P.s. fajna akcja z psami "tablicowymi", dołączam się.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuje w psom imieniu. Hau hau. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo fajny komplet :)

  jak byś miała chwilę żeby o tych "palcach" napisać to ja chętnie - moje mitenki mi się właśnie nie do końca podobają przez palec, myślę że można go zrobić lepiej tylko nie do końca mam pomysł jak to zrobić :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...