Pages

10 kwietnia 2014

Wieczorne lotyZdjęcia kiepskiej jakości, bo szaro się robiło, aparat trochę głupiał przy ostrości na ręcznych ustawieniach. Było przed 19.00. Balony pojawiły się w zasadzie dość rozproszone na niebie. Chyba wiało na górze, bo balony dość szybko się przemieszczały. Słychać było huk podawanego gorącego powietrza.

Pojawiły się od strony północnej. Dwa balony szybko powędrowały nad dachem budynku w kierunku południowym, reszta - zdawałoby się - że wiszą na niebie i wiszą. Po jakiś 15 minutach zaczęły sukcesywnie pojawiać się po drugiej stronie nieba, też kierowały się na południe.

Może jeszcze w sobotę, czy w niedzielę w ciągu dnia uda się złapać jakiś balonik w kadr, bo loty zaplanowane są na godziny poranne.  Wszystko za sprawą XIII Wielkanocnych Zawodów Balonowych. A zmieniając zupełnie temat, na bardziej rękodzielniczy, to mam wielką prośbę. Czas jakiś temu widziałam w necie wzorek warkoczowy, taki zwężający się. Myślałam, że to nie problem odtworzyć z wyobraźni, ale coś mi nie wychodziło. Warkocz ku górze zwężał się, ale zbyt szybko, zaczęłam szukać wzorku no i znalazłam, nawet ze schematem. Szczytem szczęścia jednak byłoby wiedzieć, co oznaczają wszystkie piktogramy - główny problem, to nachodzące na schemacie warkocze. Żeby mnie dobić, wszystko po angielsku. :-)))
Schemat znajduje się tutaj, a 'opis' piktogramów tutaj. Chodzi mi o 5-6 oznaczenie i 11-12 oraz 16-17.
Z góry dzięki ! ;-)


2 komentarze:

 1. RS - prawa strona (right side)
  sl to CN - przełóż na drut warkoczowy (slip to cable needle)
  hold in front/back - oczka na drucie warkoczowym trzymaj z przodu/tyłu robótki
  k3 - trzy oczka prawe (knit 3)
  k3 from CN - przerobić na prawo trzy oczka z drutu warkoczowego
  To chyba tłumaczy wszystkie niejasne piktogramy?
  Pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam MarioG :)
  Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc. Zaraz wypróbuję.
  Pozdrawiam serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...