Pages

26 września 2015

Idzie jesień

Pojechaliśmy na działkę. Dzień początkowo słoneczny, później pojawiły się chmury. Jednak nie padało. A szkoda, bo po tym tygodniu widać, że brak podlewania robi swoje. Zapowiadają, że u nas mokro będzie jutro. To czekam.
Tymczasem 'przyniosłam' trochę mojej jesieni na bloga. Dynia (na zdjęciu niżej) nie jest moja, wisi tylko na  płocie, po mojej stronie, ale jest fajną żółtą kulą należącą do sąsiada. :) A z winogron cieszę się, bo w zeszłym roku borykały się z mączniakiem. Ale udało się ! Mogłam przerzedzić bardziej grona, jak się zawiązywały, ale tak jakoś nie miałam wiary, że tyle owoców się ostatecznie zawiąże (i to był błąd). Magnezu też sypałam dużo, ale chyba jeszcze za mało (Aurora jest bardzo magnezożerna), co widać po liściach, które i tak zaczęły zmieniać się później niż w poprzednich latach.


I smaczek na koniec.
Fruwający mały mastif. Przypatrzcie się dobrze, jak unosi się nad trawnikiem. :) Pół biedy, gdy nad trawnikiem gorzej, jak w mieszkaniu zaczyna swoje loty ok 22.00 !
10 komentarzy:

 1. Cudne psisko, wesołe i...lotne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Oby długo zostało takie. :)

   Usuń
 2. Piękna jesień w Twoim ogrodzie :))
  Taki brykający psiak to wspaniałe towarzystwo na nadchodzące ponure dni :)
  Uściski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, pies, to doskonałe towarzystwo. Na każdy dzień. ;-)

   Pozdrawiam serdecznie !

   Usuń
 3. Ale masz piękny trawnik! Jaka jesień? Kupa kwitnących roślin! Nie wiem, jakie mam odmiany winorośli, ale winogronka były białe i różowe, strasznie stare krzaki. A były nie dlatego, że je pożarłam, o nie. Któregoś dnia przyszłam i okazało się, że wszystkie, wszystkie co do jednej, były obżarte, zostały tylko szypułki. Chyba ptaki je obżarły! Trzeba je jakoś chronić?
  Takie "maluchowi" dałaś imię i dziwisz się, że lata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, trawnik mam właśnie do ... niczego. Tyle mi się wsiało fiołków i tego g... kurdybanka, że szlag. Nigdy tak nie miałam, zawsze tylko trawa. Pojedyncze jakieś szerokolistne, co się pojawiły były na bieżąco wykopywane. A teraz... na dodatek przyschła jeszcze teraz, bo słońce, sucho. W sobotę lałam mocno i jeszcze wylałam (nie wiem, czy rozsądnie o tej porze roku), ale rozrobiony nawóz kurzy (dojrzewał od sierpnia). Winogrona pewnie Ci pożarły, a jak. One żrą, co lepsze w grodzie. Widywałam, że ludzie rzucają na krzewy (podobnie, jak na drzewa) firany, albo coś w tym stylu.
   Co do malucha... kurcze, nie pomyślałam ! To teraz mam. :-)))

   Usuń
 4. oj Asia, widać że Ci brakowało piesa :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ten Malucj rośnie ! Czym Ty go karmisz ? :)
  Piękna jesień...

  Anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, rośnie, Fakt. A dostaje to, co u hodowcy. Ona tak mają z tym rośnięciem. Taki typ psa, genetycznie.
   :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...