Pages

30 grudnia 2013

Się Porobiło - cz. 84 - Skarpety na koniec roku.

Powstały z większej części 50 g motka niemieckiej Regii (25% poliamid i 75%wełna). 
Całość z 48 oczek podzielonych równomiernie na połowy, których główną dekorację są warkocze o szerokości 6 oczek. Dodatkowo dwa wąziutkie warkoczyki z 2 oczek i boczny pasek 2 prawych. Wszystko rozdzielone 3 oczkami lewymi. Wcześniej ściągacz 2 x 2 oczka.


Skarpety, jak skarpety, szału nie ma, ale też zdjęcia takie sobie, bo trudno faktycznie na własnych stopach dobrze samemu coś pokazać. Mam nadzieję, że swoją rolę spełnią dobrze.
9 komentarzy:

 1. bardzo ładne! fajny ten kolor multikolor mają ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, w nitce mi się ten multikolor bardzo podobał, w dzianinie, to już mam skojarzenia nieco mniej fajne, mianowicie z takimi dużymi ścierkami, co to w szkołach panie sprzątające owijały na miotłach i 'jeździły' po podłogach. :-)))

   Usuń
 2. faaaaaaaaaaaaaajne są :) Ja nie mam pojęcia o robieniu skarpet. I raczej się już nie nauczę ich robić. Ale kupiłam sobie dzisiaj włóczkę na czapkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-))) Tam nie nauczysz ! Gadanie.
   A jaką włóczkę i jaką czapkę ? Sama wczoraj zaczęłam, no właśnie co... coś zaczęłam. :-)

   Usuń
  2. dokładnie tę włóczkę kupiłam : http://www.fastryga.pl/mozaik-7172.html tylko w sklepie stacjonarnym. Czapkę udziergałam w oczekiwaniu na szampana :D Ściegiem gładkim ale na lewą stronę będę nosiła. Zrobiłam za dużą a pruć tego się nie da, więc wymyśliłam sobie że będzie wywijania. I fajnie tak wygląda, tylko ciut za luźna jest na obwodzie. Coś muszę z tym zrobić tylko pomysłu mi brak

   Usuń
 3. Bardzo ładne są! Chcesz powiedzieć, że wyszły ci z niecałych 50 g? Jesteś mistrzynią oszczędności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam mistrzyni oszczędności. Skarpetki małe, bo takie 35-36 więc mało nitki wyszło. Chciałam początkowo wywijać ściągacz, ale niefajnie to wygląda. Ogólnie to ściągacze w skarpetkach jakoś cienko wypadają.

   Usuń
 4. Jak to szału nie ma...? Rewelacyjne skarpetki - jak dla mnie to mistrzostwo świata. Cudowna włóczka.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Kasiu bardzo. :-)
   Również pozdrawiam ciepło, bo trochę z rana przymroziło.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...