Pages

10 sierpnia 2012

Płonie, bo lubię

Już rok temu pisałam, że uwielbiam ogień. W domu obcuję z otwartym ogniem jedynie w kuchni w palnikach kuchenki i świeczkach w pokoju. Ale nic nie zastąpi zapachu drewna palonego w kominku. 
Jak tylko jest okazja, to palę... Dziś wcale nie było jakoś zimno, ot trochę padało, a ja nie lubię wilgoci, to palę. Dorwałam się i palę. Ostatecznie miałam za duszno i za gorąco, pootwierałam okna i drzwi, by wychłodzić. Ekonomia pożal się Boże, ale palę - bo lubię.
Gapić się w ogień mogę bez końca. 
Skąd takie ciągoty, wszak jestem spod znaku słońca - lwa. Przy okazji, dziękuję za wczorajsze życzenia. ;-)

A póki co... płonie, bo lubię. ;-)
Mama jak co roku zadbała, by było co palić w kominku i przy płocie czeka 1m3 dobrego, przyciętego drewna. 
Więc płonie, bo lubię. ;-)

8 komentarzy:

 1. Ogien ma w sobie coś magicznego. Ja też uwielbiam jak się pali...... ognisko u nas tylko. Kominka niet. Gdyby był, to pewnikiem bym siedziała wiecznie przy nim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 'Zazdraszczam' trochę tym, co w blokowiskach maja kominki. Chociaż większość te bio, czy inne 'sztuczne', bez otwartego ognia, ale zawsze to coś.
   Obok mnie jest ciąg szeregowców jednorodzinnych i oni tam mają kominki. Wieczorami, jesienią bywa, że jak idę z psem, to wdycham zachłannie dym z ich koninów. Jest specyficzny.

   Usuń
 2. No to ja też bieżę z życzeniami - zdrówka, szczęścia i radości, oby Ci się poukładało po ostatnich trudnościach. I mam nadzieję, że zapamiętam ;)

  A ogień również uwielbiam, z braku kominka (którego nic nie zastąpi w długie zimowe wieczory), palę ogniska. Czyżby to ten zodiak...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. :)
   Może to ten znak...

   Usuń
 3. O, przepraszam, nie wiedziałam, nadrabiam więc czem prędzej: zdrówka, spokoju, dobrobytu i na okrasę dużo pięknych niteczek życzę.
  Ja też palę (niestety), bo lubię, i to bynajmniej nie w kominku, chociaż zdecydowanie wolałabym w kominku. Piękne zdjęcia! Mnie się już nawet od samych Twoich zdjęć humor trochę poprawił.

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja pospiesznie dołączam do życzeń. Zdjęcia przepiękne:)Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...