Pages

18 stycznia 2012

Nic mi nie odpowiada, grrrr...

No nie mogę się zdecydować jak robić sobie szal.
Próbowałam już niezliczoną ilość wzorów. Jak nigdy. ;-( Chciałabym możliwie dziura na dziurze, ale za diabła nic znaleźć nie mogę. Odłożyłam więc w kąt włóczkę, bo tylko mnie nosi. Nić cienka, więc dziury niby prosto powinny wychodzić (robiłam już z wiśniowej i było ok, ale nie chciałam powtarzać wzoru).

Kiedyś już zauroczyło mnie nieco inne 'coś'. Szukając inspiracji na Ravlery, trafiłam ponownie na ten szal. Ażuru niewiele, ale... bardzo mi się podoba! Na pierwszy rzut oka (a może i na drugi też), dość tajemniczo wygląda w wykonaniu. Szal autorstwa Susanny IC. Darmowy. Opis oczywiście słowny (nie znoszę), chociaż jest schemat (ufff), jednak tajemnicą dla mnie jest to, jak wykonać już tę część gładką, dżersejem tak, by ciągnąc z ażuru, środek szala był szerszy, a brzegi węższe.
Dopatrzyłam się linku do polskiego tłumaczenia na blogu Wombart. Konkretnie tu, czy dokładniej, tutaj. Przeczytałam na szybko i jakoś... hmm. 
Muszę siąść z tym na spokojnie i przetrawić. 
Może macie jakieś uwagi, rady przed ? ;-)


9 komentarzy:

 1. Witaj :) to są rzędy skrócone. Dasz radę!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, nawet nie pomyślałam o nich. :-) Dziękuję

   Usuń
 2. spoooko, luuuz, Viola ma rację :) Najlepiej usiąść z drutami, opisu nie czytałam, ale "na sucho" to z reguły nic nie kumam ;) Pimposhka kiedyś zrobiła ładny filmik jak się robi rz. skrócone w abrazo, polecam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę szukać u Pimposhki. :-) Fakt, że na sucho, to dziwnie wszystko wygląda. A opisy słowne wzorów, wykonania, to ja omijam szerokim łukiem. :-)))
   Dziękuję

   Usuń
 3. Dasz radę. Te rzędy skrócone nie są takie straszne, naprawdę. Wombart zrobiła kawał dobrej roboty i z Jej tłumaczeniem pójdzie Ci jak po maśle. Jak chce Ci się grzebnąć u mnie na blogu, to jest ten szal zrobiony. Ino bez nupków ;-)
  Ja nauczyłam się stąd http://www.youtube.com/watch?v=UfGpKiNfQmk&feature=related rzędów skróconych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super Basiu, na pewno skorzystam. ;-)

   Usuń
 4. A tak w ogóle, to się bardzo ciesze, że tu zaglądacie - to raz, a dwa - dziękuję, że jesteście zawsze pomocne. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. JotHa, może nie mam talentu poetyckiego, ale z tego, co mi dziewczyny robiące Annis z tłumaczenia pisały, to ten przekład opisowy idzie zrozumieć, więc może nie omijaj go takim bardzo szerokim łukiem ;). Filmik u Pimposhki też na pewno Ci pomoże zrozumieć zagadkę rzędów skróconych.
   BasiaU, dzięki za komplement ;D
   Pozdrowiam!

   Usuń
  2. Jestem wzrokowcem z dość dobrą wyobraźnią, wiec już odtajemniczenie, że to rzędy skrócone wiele mi wyjaśniło. Wczoraj byłam tak zakręcona i zniechęcona od dłuższych poszukiwań, że nawet o tym nie pomyślałam. :-) A o tym, jaki mam stosunek do słownych opisów na pewno w pełni wyrazi fakt, jak cudownym wprost odkryciem było dla mnie odnalezienie linka do Twego tłumaczenia. A przecież wlepiałam gały w zdjęcia szala na stronie oryginału dłuższy już czas omijając treści. :-)))

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...