Pages

25 czerwca 2017

Się Porobiło cz. 198 - Kolorowe koszulki

Odkąd szyję, mnożę tshirty. Mam wrażenie, że ciągle mi czegoś brakuje. Jak mam koszulę białą luźną, to potrzeba białej taliowanej, jak mam bardziej sportową, chcę klasyczną, a to z rękawkiem taki, a siakim... Jeju ! :) Przemnażając to przez kolory, wzorki, etc... Ciągle brak koszulek. :)

Taka sytuacja, to niestety skutek uboczny rękodzieła. Myśli krążą ciągle przy tworzeniu, pomysłach, itp i gdy tylko widzi się materiał, z którego się tworzy - czy to tkanina, wełna, czy co tam, przekłada się na ostateczny wytwór. A stąd już blisko do wykonania.

Czy to odmiana zakupoholizmu ? Z tym, że nie kupuje się, a wykonuje ? Kto wie, czy nie ? :)

Dwie koszulki bez rękawków. To na upały, które zapowiadają. Jedna z zakupionej ponad rok temu dzianinki bawełnianej, druga podobnie, z dzianiny tshirtowej, ale już z pozostałości po pierwotnym projekcie.
Koszulki niby podobne, ale inne. W kwiatki jest dłuższa i jednak bardziej dopasowana, w owieczki krótsza i szersza u dołu.

A tu koszulka taty. Dobry prezent na Dzień Ojca. Tym razem dzianina bawełniana kupiona od razu z myślą o projekcie. Tata zadowolony. Wygląda zdecydowanie lepiej niż mój manekin, który musiał się zmierzyć z męskim rozmiarem 52.


Oczywiście, nie muszę chyba mówić, że  wspomnianych wyżej, białych koszulek ciągle mi brak pomimo, że mam ich kilka. :)
Też macie tak z tshirtami ? Kiedyś, gdy byłam młodsza miałam fazę skarpetkową. Nie wiem, czy to jej kontynuacja, czy zdecydowanie coś osobnego, innego.
2 komentarze:

 1. Ja od dawna mam tylko projekty w glowie i mase kupionych dzianinek - kolorowych, mniej kolorowych, w kropki i motylki, grubsze, ciensze, do wyboru do koloru. Maszyny stoja karnie w warsztacie i placza, ja placze bo nie mam czasu, no zgroza!!!! I tak mijaja miesiace i tylko w szafie przybywa materialow! Buuuuu.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, brak czasu zabija całą fantazję i radość z tworzenia. Podglądając Twój profil, miejsce, w którym mieszkasz, domyślam się, że przepiękne tkaniny czekają swojej chwili. ;-)

   Pozdrawiam życząc... czasuuuuu !

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...