Pages

27 maja 2012

Zawsze coś.

Wczoraj posadziłam kilka roślin na balkonie. 
Dostałam domowo wyhodowane sadzonki 3 różnych pomidorów i paprykę. Sadzonkowa znajoma, jak zawsze, niezawodna. :-) Dokupiłam też wczoraj bazylię grecką (nie miałam pojęcia o istnieniu takiej odmiany). Zioła muszę reaktywować, bo wszystkie, nawet mięte szlag trafił.
Udało mi się przypadkiem kupić lawendę i ... w końcu bladoróżową pelargonię. Nie jest to jeszcze ten odcień majtkowego różu, który siedzi mi w głowie, ale już już blisko. 
Niecierpki zyskały towarzystwo. Ale nie pamiętam nazwy. Ktoś może pomóc w identyfikacji ?
Do towarzystwa jeszcze doszła lobelia (ta krótsza odmiana) i 2 dość mocne gazanie. Przycięłam dość mocno tuje. Wyglądają żałośnie, ale mam nadzieję, że coś odbije. Jest szansa. Jak nie, to się z badylkami  pożegnamy. 
Ładny poranek...
Drożdżówka z rabarbarem i kawa. 
(...)
I telefon od mamy, że z Estą gorzej. 
Nie wspominałam wcześniej, bo jakoś nie bardzo nawet chciałam. Myślę jednak, że naprawdę natura ma swe prawa. Wydawało się, że skoro nie ma nowotworu śledziony, ponowne usg brzucha i rtg klatki  uspokaja, w moczu dalej nie ma cukru (czyli ok), krew pomimo nierewelacyjnych wyników jednak jest w miarę stabilna w obrazie, szpik produkuje co musi, regeneruje krwinki, może nie doskonale, bo robi to szybko i w dużych ilościach, to doszedł problem neurologiczny z tylną łapą. Najpierw podwijanie przy chodzeniu, chwiejniejszy chód. Był moment, że z dwiema łapami było źle, ale przejściowo. Teraz mama dzwoniła, że po nocy powróciło. Bezwłady starcze, to niestety, często ostateczność. :( ... .

6 komentarzy:

 1. Przykro mi Asiu, tak też sobie ostatnio myślałam o Twoich psiakach, jak się trzymają. Moja Psotka też jakaś niemrawa, dużo śpi, taka spokojniutka. Starość...

  OdpowiedzUsuń
 2. Esta odeszła... już jest z Hiobe i innymi za Tęczowym Mostem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymaj się Asiu, przytulam mocno :*

   Usuń
  2. Asiu, juz wiesz ze jest mi bardzo przykro. Tule mocno

   A kwiatek to petunia million bells : http://www.flowerpictures.net/flower_database/mn_flowers/million_bells.html

   Usuń
 3. Asiu, bardzo mi przykro. Trzymaj się jakoś...

  OdpowiedzUsuń
 4. " I wszyscy sie kiedys spotkamy na tych "Polach Elizejskich" ... "
  Przykro mi Asiu ...
  Mam nadzieje , ze kwiaty przyniosa Ci troche radosci .
  Moc serdecznosci!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...